Logo CAWP

Dostosowanie programu kształcenia w zakresie kompetencji kluczowych dla gospodarki

W ramach zadania projekt zakłada realizację następujących działań:

1. Włączenie wykładowców z zagranicy w prowadzenie zajęć w języku angielskim dla studentów Uniwersytetu Rolniczego.
    Zaangażowanie wykładowców zagranicznych z wiodących ośrodków naukowych do prowadzenia zajęć na V, VI, VII semestrze studiów I stopnia oraz na studiach II stopnia, pozwoli studentom na zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi, technicznymi i technologicznymi oraz dodatkowo na rozwinięcie kompetencji językowych, międzykulturowych i interdyscyplinarnych.
  2. Dostosowanie zajęć z fizyki i chemii rolnej prowadzonych w UR do potrzeb społeczno-gospodarczych.
    W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt stanowiący wyposażenie pracowni fizycznej i chemicznej oraz zmodernizowany zostanie program zajęć:
    • z Fizyki prowadzonej dla kierunków:
      • Biotechnologia
      • Ochrona Środowiska
      • Rolnictwo
      • Jakość i Bezpieczeństwo Środowiska
      • Biogospodarka
      • Geodezja
      • Inżynieria Środowiska
      • Techniki Rolnicze i Leśne
      • Technologia Żywności
      • Żywienie Człowieka